Kemalpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 66 / 4 Kocaeli / İZMİT

Hizmet Galerisi Hizmet Galerisi

Tasarımda sunduğu çeşitlilik, inşa süresinin kısa ve maliyet açısından ekonomik olması gibi sebeplerle öne çıkan prefabrik evler ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de prefabrik ev ömrü.

Prefabrik ev ömrü için geçerli olan farklı değişkenler olsa da ortalama olarak 50 yıl bir süre biçilir. Ancak prefabrik ev sektöründe süreklilik arz eden gelişmeler sonucunda ortaya çıkan yeni nesil malzemeler, bu süreleri çok daha uzun hale getirebilmektedir.

Uzun kullanım ömrünün yanı sıra prefabrik evler, geleneksel yapılara göre prefabrik evlerin her bir parçası fabrika ortamında üretilip çok kısa bir sürede montajlanabildiği için tercih nedeni yaratır. Fabrika üretimi hem süreyi hem de maliyetleri azaltan bir faktördür.

Ancak fiyatı düşük olan bir evin kalitesinin düşük olduğu gibi bir kanıya varılmaması gerekir. Çünkü prefabrik evler genel anlamda uzun ömürlü olmakla birlikte oldukça da dayanıklı yapı türlerindendir. Prefabrik yapı sektörünün lider firması Kocaeli Eksen Vinç Prefabrik Konteyner olarak bugün sizlere prefabrik ev ömrü ile ilgili bilinmesi gereken tüm noktaları bir araya getirdik.

Prefabrik Ev Ömrü Hangi Kriterlere Göre Değişir?

Prefabrik ev ömrünü etkileyen kriterlerin başında imalatta kullanılan malzemelerin kalitesi gelir. Çünkü her malzemenin kullanım ömrü farklı olacaktır. Dolayısıyla prefabrik ev seçimi yaparken üretim aşamalarında kaliteli ve dayanıklı malzemeleri kullanan firmaları tercih etmenizde fayda var.

Üretim malzemelerinin kalitesinin yanında prefabrik ev ömrü için bir diğer önemli etken de montaj aşamasıdır. Montajın en doğru şekilde yapılması, evin dayanım oranını artıracaktır. Ayrıca prefabrik yapıların bulunduğu bölgenin iklimsel özellikleri gibi birçok çevresel faktör de prefabrik ev ömrünü etkiler.

Dolayısıyla evin konumlandırılacağı coğrafyaya uygun malzemeden üretilen bir prefabrik ev seçebilmek için bu konuda uzman bir firma ile çalışmanız önemlidir. Villa Yapı’nın ürün seçenekleri arasındaki prefabrik evler; kalite, deneyim ve özgünlüğü ile bu konudaki arayışınıza cevap olabilir.