Kemalpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 66 / 4 Kocaeli / İZMİT

Hizmet Galerisi Hizmet Galerisi

Prefabrik Evlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Prefabrik evlerin özel bir bakıma ihtiyaçları yoktur. Ancak betonarme veya farklı malzemelerden inşa edilen evlerde de olduğu gibi prefabrik evlerin de zamana ve ortam koşullarına bağlı olarak yıpranmaları söz konusu olacağından ihtiyaca göre bakım yapılabilir.

Prefabrik evlerin ömrünü uzatma konusunda bakım süreçlerinin de payı büyüktür. Üstelik çevreci ve dayanıklı malzemelerden üretilen prefabrik evlerin bakım masrafları oldukça düşüktür.

Prefabrik evlerin bakımı; iç ve dış cephede boya, boya çatlaklarını onarma, elektrik ve su tesisatlarını gözden geçirme, çatı kaplamasını kontrol etme, yalıtımın kontrolü gibi her tür yapıda genel olarak yapılması gereken işlemlerden oluşur.

Prefabrik evler ile ilgili periyodik bir bakım takvimi yoktur. Bu nedenle bakım ihtiyaçları için prefabrik evleri gözlemleyerek gözle görülen deformasyonları ertelemeden yaptırmak yeterli olacaktır.

Prefabrik Evler Çevre Koşullarına Ne Kadar Dayanıklıdır?

Prefabrik evler, dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarından dolayı ilk olarak depremin yıkıcı etkilerini azaltmak için tercih edilen bir ev modeli olarak gündeme gelmiştir. Prefabrik evlerin parçalarının üretiminde kullanılan malzemelerin çeşitliliği, bu tip evlerin çevresel koşullara göre dayanıklı olmasındaki öne çıkan avantajlarından biridir.

Nitelikli malzemelerden üretilmiş olan bir prefabrik ev; deprem, sel ve fırtına gibi afetlerde yüksek bir dayanıklılık gösterir. En soğuk iklim koşullarından yağışlı havalara ve sıcak iklim şartlarına kadar pek çok çevre koşuluna uygun şekilde üretilmiş ve yalıtılmış prefabrik evler, uzun bir kullanım ömrü sunabilmektedir.

Bu noktada prefabrik yapı üreticisi ile iklim ve çevre koşullarının görüşülmesi ve buna göre bir prefabrik ev seçiminin yapılması gerektiğini mutlaka belirtmeliyiz. Coğrafi koşullarla ilgili prefabrik ev üretimi konusunda daha fazla bilgi edinmek için model çeşitliliği, kalitesi ve yılların tecrübesi ile hizmet veren Eksen Vinç ile iletişime geçebilirsiniz.